Europark Żory – Wesołe Koniki

Żory / Warszowice – Europark Żory i Wesołe Koniki
Dokąd pojechać z dzieckiem – ciekawe miejsca

Europark Żory i restauracja Wesołe Koniki zlokalizowane są przy trasie Katowice-Skoczów przy tzw. Wiślance czyli drodze krajowej nr 81. Jadąc od Żor w stronę Skoczowa Europark Żory znajduje się po prawej stronie drogi kilkaset metrów od granicy Żor i Warszowic. Lokalizacja GPS: 50.010740, 18.708478.  Przed wejściem znajduje się restauracja Wesołe Koniki.

Europark Żory jest urokliwym obiekt, którego część znajduje się pośród drzew dających cień w upalne letnie dni. Tuż przy wejściu znajdują się cztery stanowiska do skakania – tzw. eurobungee i huśtawki, Wśród drzew znajdziemy pień starego dębu odwróconego do góry korzeniami, wewnątrz którego znajdują się schody prowadzące na platformę umieszczoną na szczycie pnia. W pobliżu znajduje się sadzawka, w której pływają ryby. Również w otoczeniu drzew znajdują się również tory do gry w minigolfa. Minigolf jest w cenie biletu wstępu i aby móc zagrać w minigolfa należy poprosić o kije i piłeczkę w kasie. Obok torów do minigolfa znajduje się zawieszona na linie opona na której można zjechać. Z tego miejsca dostrzeżecie też ogromną tarczę do darta. Rzucamy w tarczę kolorowymi woreczkami z rzepem.

Za torami do minigolfa już, znajduje się tere niezalesiony i tam możemy pograć w tenisa stołowego. Ping-pong jest również w cenie standardowego biletu. Zaraz obok jest strzelnica do paintballu. W pobliżu znajduje się też dworzec z którego odjeżdża szalona ciuchcia. Jak bardzo szalona, to zależy od kierowcy. Byłem w Europarku kilkakrotnie i wiem, że nie zawsze kierowcy są ci sami. Jeśli traficie na nieco starszego mężczyznę o imieniu Czesław, to uśmiejecie się do łez. Ciuchcia odjeżdża co pewien czas w zależności od ilości oczekujących podróżnych. Warto nasłuchiwać, czy przez głośniki nie informują o planowanym odjeździe ciuchci. Naprzeciwko dworca znajdują się samochodziki elektryczne, a obok nich dmuchany tor w którym swoich sił mogą spróbować również dorośli – jak daleko zajdziesz z liną gumową ciągnącą cię do tyłu? Spróbujcie:) Obok jest „wyspa” do skakania – w cenie biletu. Pod drugiej stronie czyli po tej stronie co dworzec znajdują się zwierzęta takie jak kury, koguty, daniele, świnki czy dziki.

W centralnej części Europarku Żory znajduje się duża zjeżdżalnia – dmuchaniec oraz dmuchany suchy basen wypełniony piłeczkami. Dzieci do woli mogą się tutaj wyszaleć. Obok zjeżdżalni znajdują się ruskie kręgle. W pobliżu znajduje się zagroda kóz oraz piętrowy domek do którego można wejść. Są tu też zjeżdżalnie.

Poniżej znajduje się mała zagroda kóz w której często możemy spotkać osła o imieniu Pieter (Piotr). Nieco złośliwy wobec innych zwierząt, ale dla ludzi przyjazny. Obok tej zagrody „parkuje” biały koń na którym nasze dzieci mogą się przejechać prowadzone przez osobę z obsługi. Dłuższa trasa kosztuje 10zł, a krótsza 6zł. Nierzadko po przejażdżce dziecko dostaje balonika na którym zostaje napisana data i … wybrana atrakcja. W tej sposób możemy mieć jedną odpłatną atrakcję gratis. Kozy, osła jak i białego konika można karmić. Moje dziecko uwielbia karmić te zwierzęta, a w białym koniku wręcz się zakochało:) Karmę można kupić w kasie, ale jest też nasypana do plastikowych kubków i wystawiona w oknie budynku tuż przy wcześniej wspomnianej platformie widokowej. Cena to 2zł/kubek karmy.

Idąc w stronę wyjścia są dwa baseny – jeden z elektrycznymi pontonami, a drugi z kulami do których dziecko wchodzi i szaleje na wodzie. Obie te atrakcje są dodatkowo płatne.

W pobliżu znajduje się domek na drzewie z którego można zjechać wprost do pojemnika z piłeczkami, zejście poniżej poziomu wody w sadzawce (okrągłe okienka są zabudowane na linii wody – część widoku z nich jest nad, a część pod wodą) oraz automaty do gry na monety. W pobliżu znajdziecie też toalety. Wcześniej zapomniałem wspomnieć, ale są dwa automaty tzw. cymbergaje na monety. To frajda nie tylko dla dzieci ale również i dla dorosłych. Obok tych automatów jest jedna z darmowych trampolin. Druga znajduje się za Alojz Tower czyli piętrowym domkiem. Dorośli również mogą z niej korzystać.

Ogólnie Europark Żory jest godny polecenia, a na specjalne uznanie zasługuje bardzo miła obsługa. Nie jest to duży obiekt, ale zadbany, z płynącym strumykiem, fontanną itd. To bardzo dobre miejsce aby się tutaj zatrzymać i odpocząć, a nasze dziecko mogło się wyszaleć. Obecność zwierząt i możliwość ich karmienia oraz oferta jazdy na koniku to obok typowych urządzeń jak trampoliny, zjeżdżalnie czy elektryczne pontony i samochodziki duże atuty tego obiektu. Europark Żory to sympatyczne miejsce na spędzenie kilku wolnych godzin.

Cena biletu w Europark Żory dla dorosłych oraz dzieci od 15 lat to koszt 18zł, a cena biletu dla dzieci od 3 do 15 lat wynosi 15zł. Dzieci poniżej 3 roku wstęp maja bezpłatny. W cenie tych biletów Europark Żory oferuje przejażdżkę kolejką, dmuchaną zjeżdżalnię, suchy basen z piłeczkami, dmuchaną wyspę plażową do skakania, plac zabaw, trampoliny, zjeżdżalnie, karuzele, tory do minigolfa oraz wypożyczenie sprzętu do minigolfa, stół do tenisa stołowego oraz wypożyczenie sprzętu, ruskie kręgle, ogromna tarcza do darta, mini zoo.

Dodatkowo płatne są elektryczne samochodziki, elektryczne pontony, strzelnica paintball, eurobungee oraz kule wodne. W tym momencie muszę zwrócić uwagę, że chcąc skorzystać przez nasze dzieci z dodatkowo płatnych atrakcji warto kupić bilet maxi. Za 29,90zł mamy wstęp oraz dodatkowo 5 płatnych atrakcji w cenie biletu. To najbardziej opłacalna opcja. Można też wykupić karnet na 3 (2 + jedna gratis) lub 5 (3 + dwie gratis) płatnych atrakcji. Pierwszy karnet kosztuje 12zł, a drugi 18zł. Wychodzi więc, że kupując karnet za 12zł zapłacimy 4zł za dodatkową atrakcję lub 3,60zł w przypadku zakupu karnetu za 18zł. Korzystniej jest mimo wszystko zakupić bilet maxi – za dodatkową dopłatą do tego biletu w wysokości 11,90zł (18zł + 11,90zł) mamy 5 dodatkowych atrakcji czyli wychodzi poniżej 2,40zł za jedną atrakcję. Kupując bilet maxi dziecko dostaje na rękę opaskę z pięcioma miejscami do skreśleń – przy każdym skorzystaniu z płatnej atrakcji obsługa dokonuje jednego skreślenia. Można dowolnie wybrać na które atrakcje chcemy wykorzystać karnet czy „opaskę” otrzymaną do biletu maxi. Warto podkreślić, że karnet na atrakcje nie obejmuje jazdy koniem. Za jazdę koniem płacimy osobno osobie, która prowadzi konia.

 

[2014] Europark Żory

europark-zory-10

[2014] Europark Żory – jazda na koniu

europark-zory-9

[2014] Europark Żory – dmuchaniec

europark-zory-6

[2014] Europark Żory – samochodziki elektryczne

europark-zory-4

[2014] Europark Żory – zwierzęta

europark-zory-5

[2014] Europark Żory- basen z piłeczkami

europark-zory-3

[2014] Europark Żory

europark-zory-8

[2014] Europark Żory – ruskie kręgle

europark-zory-7

[2014] Europark Żory- pontony elektryczne

europark-wesolekoniki-3

[2014] Europark Żory- eurobungle

europark-wesolekoniki-4

[2014] Europark Żory- wesoła kolejka

europark-wesolekoniki-5

[2014] Europark Żory- paintball

europark-wesolekoniki-6

[2014] Europark Żory- widok z platformy na drzewie

europark-zory-2

[2014] Europark Żory- ogromny darts

europark-zory-1

[2014] Europark Żory

europark-wesolekoniki-8

[2014] Europark Żory – minigolf

europark-wesolekoniki-7

[2014] Europark Żory- kule na wodzie

europark-wesolekoniki-2

[2014] Europark Żory

europark-wesolekoniki-1

 Żory / Warszowice – Europark Żory i Wesołe Koniki
Dokąd pojechać z dzieckiem – ciekawe miejsca

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń tę atrakcję
Ocena obiektu: 4.2/6
Europark Żory - Wesołe Koniki, 4.2 / 6 na podstawie 24 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>